Strava v průběhu programu

Strava je základem celostní léčby. Tak to prostě je a bude. Proto jsme tématu stravy věnovali celý úsek našeho programu. Principy stravování Vám přiblížíme ve 3 modulech, které budeme spouštět postupně v průběhu naší společné cesty.

Moduly:

Začněte úvodním videem zde:

Krásný den,

vítáme Vás v sekci, ve které se budeme podrobně věnovat stravování v následujících týdnech. Strava je totiž základ a my si chceme být jisté, že vás jejími taji provedeme tak dobře, abyste z léčby jídlem vytěžili maximum. 

Když k nám přichází noví klienti, často slýcháme větu: „ALE JÁ JÍM ZDRAVĚ“. 

Nechceme se teď nikoho dotknout, ale „jíst zdravě“ rozhodně není univerzální poučka. Pro každého bude zdravé něco trochu jiného. A pokud máte nějaké zdravotní potíže, nejspíš zdravě tak, jak by to chtělo vaše tělo, nejíte. 

Stane se skutečně zřídka, že k nám přichází člověk, který se stravuje šetrně ke svému střevu a imunitnímu systému. Že jeho nebo její strava poskytuje veškeré živiny, které potřebuje k regeneraci. Často to, co lidé jí ani nestačí na udržení stávajícího stavu, natož aby mohlo započít hojení. 

Na své vlastní cestě jsme posbírali spoustu zkušeností. Vyzkoušeli jsme mnoho stravovacích směrů a následně je řadu let denně aplikovali v léčbě u ostatních lidí. Naučili jsme se předvídat, co komu bude sedět a co mu naopak neudělá dobře. Často máme pravdu, ale ne vždy. Stále nás individualita a dokonalost každého z nás překvapuje a fascinuje. 

Proto jsme pro Vás vytvořili podrobný návod, jak si upravit stravu. Vycházíme z úspěchu lidí, kteří terapeutickou dietu následovali. A protože si velice dobře uvědomujeme, že podle návodu nelze vždy postupovat doslovně, pokusíme se Vás nasměrovat, abyste si dietu přizpůsobili na míru právě pro VÁS. 

Začneme už dnes tím, že se pustíme do tzv. paleo stravování. V prvních týdnech si v jídelníčku ponecháme tzv. pseudo obiloviny. Tedy přílohy, na kterých jsme tak trochu jako národ závislí. Vysvětlíme si základní principy, ze kterých budeme vycházet po celou dobu trvání programu. 

Následně se přesuneme k čistému paleo stravování a kombinování potravin tak, aby byly šetrné k našemu střevu a zároveň je za pomoci vlákniny očišťovaly. Zabrousíme také do teorie, kde se budeme věnovat problematice nadměrného příjmu sacharidů v moderní civilizaci. 

Ve třetím modulu sekce o stravě vám pak vysvětlíme, co je to autoimunitní dieta. Strava, skrze kterou uděláme maximum pro to, abychom nedráždili imunitní systém a zároveň Vás pořádně vyživili. 

No a na závěr společně vystoupíme s eliminace a nastavíme si nový životní styl ve zdraví. 🙂

Bude to jízda, ale stojí to za to. Jídlo je totiž medicína, jak říkal už Hippokrates.