Jedy z jídla a vody

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Voda a jídlo jsou elementy, které naše tělo potřebuje k přežití. Voda a jídlo mohou být medicínou. Ale i jedem, který nás pomalu zabíjí. Nejen v kontextu dráždivosti, když mluvíme o zpracovávaných a geneticky modifikovaných potravinách. Jejich nebezpečí číhá také ve kvalitě surovin, které denně konzumujeme. 

Zvířata se dnes již nepasou na zelených lukách panenské přírody. Naše planeta je zamořená chemikáliemi a plasty, které se zabudovávají do struktury rostlin i živočichů, kteří ji obývají. A to nám vůbec není přirozené. 

Imunitní systém moc dobře ví, jak jsou pro nás toxické látky z prostředí nebezpečné. Zákonitě na ně reaguje. Toxiny také zatěžují naše orgány detoxikace a narušují naši hormonální signalizaci. 

Prakticky kdykoliv, když budete přemýšlet na celostním řešením chronického onemocnění, mějte na paměti jednu z nejdůležitějších zásad:

Omezte expozici látkám, které mají potenciál onemocnění spouštět!

Doplňky stravy na podporu jater vám nepomůžou, pokud bude vaše tělo denně trpět pod nánosy chemikálií. Hormonální terapie Vám nepomůže, pokud budete denně vystavovány vysokým dávkám ropných produktů, které mimikují hormony. Probiotika nebudou fungovat, pokud denně budete konzumovat látky, které zabíjí vaše přátelské bakterie. A takto bych mohla pokračovat velmi dlouho.  

Pojďme se teď raději prakticky podívat na to, co všechno se může ukrývat ve vodě a v jídle a hlavně, jak s touto informací naložit tak, aby to pro vás bylo jednoduché. Zítra se pak budeme věnovat netoxické domácnosti a kosmetice. 

Voda

Voda je jedním z nejdůležitějších prvků našeho života. Bez jídla vydržíme i několik týdnů, bez vody jen pár dní. Při narození jsme tvořeni až ze 70% vodou a průměrný dospělý člověk má v sobě přibližně 60% vody. Všechny biochemické reakce v našem těle, v těle zvířat, ale i rostlin, probíhají vždy ve vodném prostředí. 

Vyvstává ale otázka: „Jaká voda je ta správná?“ Když se totiž podíváme, jak vypadají naše řeky a jezera, má to do pitné vody daleko. Velmi ráda poslouchám, když má babička vypráví o svém dětství. A nikdy nezapomene zmínit, že když byla mladá, byly potoky tak čisté, že se z nich mohla kdykoliv napít. Je smutné, že dnes je něco takového nereálné. A ne jen z důvodu infekcí. 

Voda, která teče v našich kohoutcích je do vodovodních řádů z většiny přivedena z řek a nádrží. Je čištěna a desinfikována. A je také kontaminována mnoha látkami, které mohou negativně ovlivňovat naše zdraví.