Lekce 4 - Ze země ke hvězdám?

Někteří z Vás půjdou mílovými kroky a na konci tohoto programu budou zdraví, bez léků a bez potíží. Jiným to půjde pomaleji a budou dělat menší krůčky. A já chci, abyste jste viděli své pokroky. Chci, abyste sami sebe viděli jako hrdiny svého příběhu. Protože jimi jste! 

 

Někdy je těžké vidět cestu, která už je v mlze za vámi. Proto si definujeme, kde se v tuto chvíli nacházíte. Přirovnání „stoupat ke hvězdám“ jsem použila, protože se mi na něm krásně demonstruje, že ačkoliv jste teprve metr nad zemí, znamená to že stoupáte. 🙂

Obsah modulu 1

Záčínáme psát váš příběh o uzdravení. A my se moc těšíme, že v budoucnu bude vznikat spoustu projektů, jako je ten náš. Že budeme šířit povědomí o tom, že jakýkoliv člověk dokáže léčit i nemoci, které se lékařské veřejnosti jeví jako neléčitelné. A jednou se toto poznání stane součástí lékařských učebnic a lidé se budou divit, jak je možné, že to doktoři dříve neviděli. 

Vždy když mluvím na toto téma, představím si doktora Ignaze Semmeilweise. Gynekologa, který zjistil, že když přebíhá mezi porody a umyje si mezi tím ruce, rapidně poklesne výskyt infekce a úmrtnost rodiček. 

Mytí rukou… něco, co nám dnes připadá naprosto automatické a je až děsivé, že si lékaři dříve ruce od krve a exkrementů mezi pacienty nemyli. A nemusíme jít ani moc do historie. Starší porodní astitentky, se kterými jsem před pár lety pracovala, mi vyprávěli příběhy o doktorech, kteří si před vstupem na porodní box típli cigáro o futra a aniž by si umyli ruce, rovnou jimi vytáhli novorozeně z porodních cest. 

Ale zpět k doktoru Semmelweisovi. Když své poznatky odprezentoval svým kolegům, cítili se dotčeni, že jsou vlastně špinaví. Trvalo dalších 50 let, než se základní hygiena uchytila mezi lékařskou veřejností!

 

Vidím paralelu i v léčbě „neléčitelných“ onemocnění. Bude asi trvat mnoho let, než naše výsledky posvětí WHO. To ale nevadí, buďme hrdinové a jednejme i bez požehnání lékařské komory. Existuje již spousta studií, které jasně potvrzují, že to, co dělají obyčejní lidé, prokazatelně funguje.  

Zakladatel moderní antisepse a desinfekce.
Ignaz Semmelweis
Lékař, gynekolog

Jsme hrdinové našeho příběhu

Nechápejte nás ale špatně. Nechceme, aby pro vás motivace k uzdravení bylo to, že pak chcete jít za svým ošetřujícím lékařem a svými výsledky mu vytřít zrak. Nejspíš se to totiž nestane a budete velmi zklamaní. Ve chvíli, kdy máte jednou diagnostikované „nevyléčitelné“ onemocnění, z lékařských zpráv už tato diagnóza nikdy nezmizí. Jste potencionálně příliš drazí pro pojišťovnu. 🙂 

Jedna má klientka, které se přírodní léčbou podařilo kompletně vyřešit autoimunitní onemocnění, chtěla od doktora slyšet pochvalu. Vysadila všechny léky a do nemocnice šla s tím, že biologickou léčbu nebude potřeba nasadit a doktor jí řekne, jak je šikovná, že se uzdravila. Přišel však tvrdý dopad na zem.

Lékařka, která tuto ženu měla na starosti se na ni obořila, že i když je jí teď dobře, za pár týdnů to může být úplně jinak. Že je nemocná a nemocnou už zůstane a ať si moc nevyskakuje, protože by taky mohla skončit na operačním stole. Biologickou léčbu jí chtěla nasadit i přes to, že se téměř normalizovaly laboratorní výsledky, kdy klinické příznaky ustoupily úplně. Lékařská zpráva se od minulé návštěvy vůbec nezměnila. Přibyla pouze věta o nespolupracujícímu pacientovi. 

 

Tato žena se mě s pláčem ptala, jak je možné, že má v lékařské zprávě stále stejnou diagnózu rozsáhlého onemocnění s nutností biologické léčby. Důvodem prý byly lehce zvýšené zánětlivé parametry, které ale od minulé návštěvy rapidně poklesly.

Paní byla a je evidentně zdravá a nepotřebuje žádné léky už několik měsíců. Našla odměnu v sobě, nehledá už pochvalu u doktora. A neočekávejte ji tam ani vy. Buďte hrdinové a hrdinky vašeho osobního příběhu. Pochvala od okolí přijde ve chvíli, kdy se upřímně pochválíte sami. 

 

Nesnažte se teď plýtvat energií vysvětlováním, proč se léčíte alternativně. Pokud to někteří lidé ve vašem okolí nechápou, nejspíš je ani nepřesvědčíte. Ti, kteří vás podpoří, vtáhněte do svého příběhu. Budou tam mít své čestné místo. A ti, kteří se vám teď možná smějí, nebo na vás „hážou“ útrpné pohledy, nejlépe přesvědčíte tím, že svůj příběh plný dobrodružství budete opravdu žít. Radost v očích a zlepšující se zdravotní stav bude tím nejhodnotnějším důkazem toho, že to funguje. 

Já když jsem se začínala léčit alternativně, věděla jsem, že se uzdravím. Cítila jsem to v kostech. Představovala jsem si, jak pak půjdu do nemocnice, nechám si udělat veškerá vyšetření a kolonoskopii. Výsledky budou úplně v normě a lékaři budou koukat. Představovala jsem si, že něco změním. Že doktoři uvěří, že je možné léčit neléčitelné onemocnění. 

Postupem času mě ale tyto ambice opouštěly. Začala jsem si uvědomovat, že žádné zadosti učinění nepříjde. Začala jsem okolo sebe vídat, že když se někdo vyléčil alternativně, lékař to vůbec neocenil. Naopak takového člověka shodil, řekl mu, že je to jen dočasný stav, že se choroba vrátí. Také už jsem slyšela, že lékař to ukončil tak, že původní diagnóza asi byla chybná a že se to stává.

 

Svým příběhem jsem nezměnila přístup lékařské veřejnosti. Ale inspirovala jsem už tisíce lidí na jejich cestě za uzdravením. To mě naplňuje mnohem více, než debatovat s někým, kdo už si udělal svůj názor a není ochoten otevřít se něčemu jinému, něčemu neznámému.

Vy jako hlavní hrdina

Dnes budete mít kromě pracovních listů ještě jeden důležitý úkol. Bude vyžadovat minimální investici, která se vám však mnohonásobně zúročí. Zajděte si koupit hezký zápisník. Takový, který se vám bude líbit. Zápisník, který poskytne příjemný kabátek vašemu příběhu. 

V tomto příběhu jste na prvním místě. Neznamená to, že už přestáváte být partnerem, rodičem, prarodičem, zaměstnancem nebo zaměstnankyní… Znamená to ale, že během léčby si budete muset vyhradit čas jen na sebe. Možná bude potřeba vzít si pár dní dovolené. Nebo prostě v průběhu kurzu zmírníte tempo v zaměstnání. Večer místo práce a uklízení budete relaxovat a trénovat techniky samoléčby. Odpoledne vyzvednete děti později ze školky a zajdete si na jógu nebo zaběhat. 

 

Opravdu si udělejte malý plán toho, jak se budete věnovat sami sobě a svému tělu. A tímto plánem popište první stránky vašeho nového zapisníku. Seznamte se s tím, co vás dále čeká. Otevřete se tomu a vykročte směr zdraví. 🙂

Praktická část- výchozí bod

Je velmi důležité, abyste věci, které se budete učit v kurzu, opravdu dělali. Já věřím, že jste teď plní inspirace a půjdete do toho po hlavě. Výsledky pak příjdou brzy na to. 

Avšak nezapomínejte, že mistrem se stává ten, kdo dělá věci dlouho. A je tomu tak i v léčbě a zdraví. Někdo bude mít rychlé výsledky, ale tito lidé se až příliš často vrací k životu, který je k nemoci přivedl. Pak je tu skupina lidí, u kterých budou úspěchy přicházet pomalu a téměř neviditelně. 

Je velmi důležité definovat si výchozí situaci. Je to způsob jak si připomenout, proč chcete něco ve svém životě změnit a být zdravý. Můžete si tento bod představit jako „zem“. Když pak budete stoupat ke „hvězdám“, pomůže Vám pohled na „zem“ uvědomit si, jak už jste vysoko, i když to tak na první dojem nevypadalo. 🙂 

 

Stáhněte si formulář, ve kterém si určíte, kde právě jste. V lékařské hatlamatilce se těmto údajům říká „Osobní anamnéza“ a najdete ji pod zkratkou OA. Bude ale mnohem kratší než to, co teď vypracujete vy.

SEM PRACOVNÍ LISTY!!!