Modul 1- příprava na společnou cestu

V prvním modulu se zaměříme na to, abychom připravili Vaši mysl na dobrodružnou stezku za uzdravením. Protože je to právě mysl a rozhodnutí, které Vám vždy posvítí na cestu, když se ocitnete v temných zákoutích Labyrintu medicíny. 
Modul 1 obsah

Odstartujte modul 1 tímto videem

Toto je první krok naší společné cesty ven z Labyrintu medicíny. Před každou dlouhou a zapeklitou cestou, je potřeba se pořádně nachystat. Připravit si zásoby, oblečení, věci, které budete potřebovat. 

Je taky možné cestovat jen tak, aniž bychom cokoliv plánovali. Nechat se unášet proudem času a myšlenek. V tomto případě můžete najít cestu z bludiště, ale je to o náhodě a také je dost možné, že předtím budete bloudit spoustu let. 

 

My jsme pro to, abychom věděli kam jdeme. Neříkáme, že ta Vaše cesta povede rovně a nenajdete na ní žádné překážky, zkratky a odbočky. Ale právě v těchto chvílích bude velmi důležité neztratit hlavu, nenechat se stáhnout do deprese z bezmoci a vrátit se k sobě. 

Rozhodnutí vs. něco zkoušet

My když někoho provázíme na cestě za uzdravením, často už v prvním momentě, kdy s touto osobou mluvíme víme, jak úspěšná tato cesta bude. Není to samozřejmě pravidlo. Člověk má své předsudky, své podvědomí, zkušenosti, na základě kterých vyhodnocuje své závěry. A nemusí to vždy dělat správně. 

Avšak často se nám potvrzuje, že lidé, kteří se skutečně rozhodnou, že se prostě uzdraví, uspějí. Naopak lidé, kteří nevěří, že je možné jejich stav zvrátit, moc úspěšní nebývají. 

 

Proto se v tomto modulu podíváme do zákoutí vašeho podvědomí. Pokusíme se najít bloky, které vás brzdí a sabotují vaše snahy o uzdravení. Naučíme se pracovat s myslí tak, aby nebyla vašim nepřítelem, ale naopak spojencem a podporou. 

Nemoc jako pozitivum?

Prvním krokem, který nám pomůže identifikovat ten nejčastější blok, který lidi drží zpět, je důvod, proč si u sebe potíže držíme. Pokud si teď říkáte, že toto není váš případ, že vy chcete být zdraví, nezavírejte ještě tuto stránku. Byly jsme jedním z vás a přesně víme, o čem teď přemýšlíte. 

V první lekci tohoto modulu s Vámi budeme sdílet vlastní příběhy. Dnes o svých prožitcích otevřeně mluvíme a spousta lidí ví, co jsem dělaly za chyby a proč. Nicméně i my jsem byly na začátku a v té době jsme si rozhodně neuvědomovaly, že jsme vlastně nemoc si chtěly držet při sobě, z dnes už pochopitelných důvodů. 

 

Je samozřejmě možné, že vy žádné důvody nenajdete. Ale považujeme za naprosto klíčové úkoly v této lekci projít a aplikovat je na sebe. Protože zamýšlet se nad těmito věcmi vás nesmírně posune v tom, jak nahlížíte na sebe, na nemoc a také na své okolí. 

Psychosomatika

Práce s myslí a psychikou tvoří velice podstatnou část celého uzdravovacího procesu. Proto se kurzem bude prolínat tzv. Komnata mysli, což je sekce, kde najdete meditace, relaxační cvičení a také návody, jak praktikovat samoléčbu. 

 

Na začátku každého modulu se otevře jedna komnata, ze které budete moci čerpat energii a inspiraci celý týden. A jinak tomu nebude ani na začátku naší společné cesty. Nejprve se budeme učit pasivně přijímat a dosáhnout tak vnitřníhu klidu v průběhu relaxačních cvičení a vedených meditací. 🙂

Spouštěče autoimunitního onemocnění

Hlavním cílem tohoto modulu je připravit vás nejen psychicky, ale také prakticky na to, abychom spolu mohli vykročit směr zdraví. Seznámíte se s tím, jak komplexní záležitost autoimunitní onemocnění je. Jde o propletenec aspektů psychických i fyzických. A vy budete v léčbě muset obsáhnout úplně všechny, což je předmětem celého tohoto programu. 

Jsme přesvědčené, že je důležité, abyste už na začátku cesty získali náhled na celý obrázek toho, jak budeme v léčbě postupovat a na jaké „potvůrky“ budete cílit. Nastíníme Vám vedle důležitosti psychického nastavení také problematiku:

  • Stravy,
  • podvýživy, 
  • střevního zdraví,
  • toxické zátěže,
  • hormonální rovnováhy.

Více do hloubky pak půjdeme v rámci jednotlivých modulů, kdy také budeme uvádět do praxe celou řadu léčebných postupů, které Vám pomohou urychlit hojení těla i duše. 

Naučíte se analyzovat vlastní příběh a podívat se na něj očima funkčního lékaře. Díky tomu pak budete schopni identifikovat co Vám je, proč Vám tak je, kde se v danou chvíli nacházíte a jakým směrem se vydat. 

 

Sherlockova laboratoř

Tak, jak se postupně budou odkrývat jednotlivé moduly a lekce, budete také získávat přístup do jednotlivých mísností Sherlockovi laboratoře. Tyto místnosti se vždy budou úzce prolínat s tím, co se naučíte v kurzu. 

Nezalekněte se toho, jak je analýza laboratorních výsledků na první pohled složitá. Zjednodušily jsem pro vás tuto sekci tak, abyste všemu perfektně porozuměli, našli si tam to svoje a byli schopni si vše v klidu vyhodnotit. 

PS: pokud to zvládnete, strčíte do kapsy celou řadu odborníků. Budete totiž schopni vidět výsledky celostně, bez zaujatosti jednotlivých oborů medicíny. Uvidíte vše, jako by se na výsledky koukali zároveň gynekolog, gastroenterolog, kardiolog, nefrolog a další lékaři 🙂

 

Určitě není dobré tuto sekci neřešit a potom si vše projít na závěr kurzu. V takovém případě jsme si totiž na sto procent jisté, že Vás to zahltí a bude mnohem náročnější všemu porozumět. V tomto týdnu otevřeme pouze 1 místnost z laboratoře. Teorie i praktická část vám vezmou maximálně 20 minut času. 

Teorie vs. akce

Jsme přesvědčené o tom, že ve znalostech se skrývá obrovská síla. Čím více budete vědět o svém těle, o tom jak funguje a o potížích, které máte, tím jednodušší pro vás bude implementovat podpůrné změny do vašeho života. 

Avšak pokud budete pouze číst a poslouchat teorii, pokyvovat hlavou a říkat si, že to dává smysl, nic se nezmění, dokud ty věci nezačnete dělat. Jaký má smysl říkat si, že jednou vylezete na Mt. Blanc, když si pouze budete číst o tom, jak je to tam krásné, doma na gauči s balíčkem chipsů. 

Abyste vylezli na nějakou horu, budete muset vedle čtení o nebezpečích, které tam na vás číhají, také vstát a začít se hýbat. Nejprve možná jen pomalu ujdete pár metrů. Pokud však vstanete a půjdete ven každý den, časem se chůze promění v běh a metry v kilometry. Vaše tělo zesílí, biochemie se přizpůsobí zátěži a bude pro vás stále dosažitelnější na horu vylézt. Jednoho dne se pak rozhodnete, že přišel čas a že máte dost síly (psychické i fyzické) vyjít na vrchol. 

A stejně tak je to úplně ve všem. Neuzdravíte se přes noc. Ani nebudete mít za pár dní psychické nastavení někoho, kdo už stojí zdravý na vrcholu. 

Bez prvních krůčků však nikdy nebudete nikdy běhat a šplhat. Tak se nebojte a pojďte do akce!

Pokud budou součástí lekce pracovní listy, vytiskněte si je a odpovědi si napište. Nepřemýšlejte o věcech pouze v mysli, ale pište. Věřte mi, věci které napíšete, mnohem hlouběji utkví ve vaší mysli, ze které poputují do akce. Ať už fyzické, nebo emocionální. 

Pokud bude součástí lekce nějaké cvičení, ať už fyzické nebo relaxační, neodkládejte jeho realizaci až na někdy. Dělejte věci v horizontu několika hodin, maximálně dní. 

Každý jsme individuální, ale pokud máte nějaké obtíže, nevyřeší je za vás léky. Alespoň ne ty, které se užívají dlouhodobě a chronicky. Je dost pravděpodobné, že onemocnění bude stále přítomno a bude spolu s medikamenty stále poškozovat vaše tělo. 

Nikdy už nebude tak skvělá šance začít jako právě teď a je úplně jedno, jestli vás trápí něco zanedbatelného, nebo třeba stojíte před operací. 

Tak to neodkládejte a pojďte do akce! 🙂 

Držím Vám palce a doufám, že to bude jízda, která dramaticky změní Vás život k lepšímu!