Připravujeme

Online program

Online program je zaměřen na řešení příčiny Vašich autoimunitních/chronických problémů. Bude rozdělen do
4 základních pilířů:

Pontina - online program
1

Naučíte se vyhodnotit svoje vyšetření. Dozvíte se, jaká vyšetření jsou potřebná při chronických a autoimunitního onemocnění. Vysvětlíme, jaké informace potřebujete k odhalení příčiny Vašich problémů. Získáte například vědomosti o mikrobiomu, co znamená pojem „leaky gut“ a jak tento chronický problém řešit.

2

Principy stravování krok za krokem a jak se „naučit správně jíst“. Součástí programu jsou i recepty a inspirace, které potřebujete do začátku.

3

Psychika a práce s emocemi patří k velmi důležitým faktorům procesu uzdravení. Proto je součástí programu také podpora psychiky formou terapeutických technik nebo relaxačních meditací.

4

Netoxická péče a nastavení netoxické domácnosti. Jak naše zdraví ovlivňují všudypřítomní chemikálie prostředí, kde žijeme, spíme a trávíme společné chvíle? Dozvíte se o důležitosti netoxické domácnosti a jak si zařídit opravdový netoxický domov. Xenobiotika, tedy škodlivé umělé látky v našem prostředí a péči o tělo mohou mít nesmírně silný dopad na naše zdraví. Způsobují celou řadu dysfunkcí, onemocnění, ovlivňují naši imunitu a fertilitu.

Nezapomínejme, že jsme to my, kdo bereme do rukou toxické přípravky bez ochranných pomůcek a denně je na používáme například během úklidu. Další cizorodé látky se objevují v pracích prostředcích, nábytku, textilu, kosmetice a dokonce i ve stravě, například vlivem používání umělých hnojiv nebo pesticidů. Tento toxický koktejl neprospívá našemu mikrobiomu, ani hormonálnímu systému. V programu se naučíte, jak tyto nebezpečné látky z našich domovů co nejlépe eliminovat a jak o sebe pečovat netoxicky.