Připravujeme

Infuzní terapie

Infuzní terapii lze využít jako samotnou léčbu akutního onemocnění nebo jako doplňkovou podporu během léčby komplikovaných stavů (např. léčba pacientů s autoimunitním onemocněním, podpora regenerace po častých infektech, po chemoterapiích). Dále ji lze aplikovat preventivně, při zvýšené zátěži, stresu, ke zvýšení imunity v době virových onemocnění a pro regeneraci organismu.

Pontina - infuzni terapie

Na klinice Pontina Vám můžeme nabídnout celou řadu kombinací infuzní terapie:

Vitamin C –  patří mezi silné antioxidanty s pozitivními účinky na imunitní systém a regeneraci.

Glutathion – je látka, která se podílí na mnoha metabolických pochodech v organismu.  Glutathion může podporovat zdravou funkci buněk a pomáhá eliminovat volné radikály.

B- komplex – komplex vitamínů skupiny B, nezbytný pro správné fungování metabolismu, podpora nervové soustavy, dobré hojení ran a kůže. Podporuje normální psychickou činnost. Přispívá ke správnému udržení normálního stavu sliznic, snížení míry únavy a vyčerpání, ke správnému energetickému metabolismu.

Citicolin – Citikolin je prostředníkem při produkci fosfátidylcholinu z cholinu, biochemický proces odehrávající se v buněčných membránách. Fosfátidylcholin je klíčovou součástí biologických membrán. Podporuje kognitivních funkce,  je prevencí neurodegenerativních onemocnění (Alzheimer, Parkinson, Roztroušená skleróza).

Magnesium – Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, podporuje elektrolytickou rovnováhu, normální činnost nervové soustavy, správnou činnost svalů, správnou syntézu bílkovin, normální psychickou činnosti, udržení normálního stavu kostí, udržení správného stavu zubů a podílí se na procesu dělení buněk.

NAC – (N- acetyl-L-cystein) – Se velmi významně podílí na přirozené syntéze glutathionu, tzv. master antioxidantu, který je jedním z nejsilnějších a možná vůbec nejsilnějším činitelem v souvislosti s oxidativním stresem. N-Acetyl-L-Cystein je acetylovaná bioaktivní forma L-Cysteinu. Ten je nazýván semi-esenciální aminokyselinou, tělo si jej totiž dokáže vyrobit jen v malém množství.